MIT CABLES

 

Najbardziej zaawansowane technologicznie kable na świecie!

Firma MIT Cables mająca swą siedzibę w Kaliforni produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie highendowe przewody. W ofercie znajdziemy kable głosnikowe, interkonekty, kable video, kable instalacyjne, przewody zasilające, kondycjonery oraz akcesoria.

 

MIT MULTIPOLE TECHNOLOGY

Każdy z kabli MIT'a oznaczony jest symbolem z cyfrą od 2 do 155 określającą "ilość pól artykulacji" - obok symbolu podaje się slogan reklamowy np. "brzmi 4 razy lepiej niz zwykły kabel". Co to wszystko oznacza?

Wykres A
Wykres A

Wykres A: pokazuje na niebiesko zakres częstotliwości 88-klawiszowego fortepianu w porównaniu z zakresem słyszalnym dla ludzkiego ucha (kremowy prostokąt). Będziemy używali tego wykresu do opisu i oceny tego jak dobrze przewód artykułuje dźwięk w poszczególnych zakresach częstotliwości. Przez termin "artykulacja dźwięku" rozumiemy tę cechę przewodu, która określa w jakim stopniu odtwarzanie dźwięku wolne jest od zakłóceń i zniekształceń. Im wyższy poziom artykulacji tym bardziej szczegółowy, "czysty" oraz wolny od zniekształceń czy zakłóceń jest odtwarzany dźwięk.

 

Wykres B
Wykres B

Wykres B: standardowy kabel posiada stosunkowo wąski zakres (oznaczony na wykresie zółtym łukiem) w którym artykulacja jest zbliżona do idealnej. Niebieski obszar oznacza zakres częstotliwości o obniżonej artykulacji.

 

Wykres C
Wykres C

Wykres C: poprzez zastosowanie opatentowanej technologii MIT’s Multipole™ konstruktorzy dodali 8 dodatkowych pól przez co rozszerza się zakres częstotliwości, w którym Twój system audio generuje dźwięk o dobrej artykulacji.

 

Co jest w puszkach MIT'a?

Czym jest barwa dźwięku?